Barion Pixel
 
 
 
 
 
 
 
 

Az Artemisszió Alapítványnál több mint húsz éve dolgozunk azon, hogy Magyarországon együttműködő, szolidáris társadalom jöjjön létre. Olyan országban szeretnénk élni, ahol a hátránnyal indulók is esélyt kapnak, a sokszínűség pedig érték. A globalizálódó világban, a békés egymás mellett éléshez a kulturális sokféleség megértése szükséges kompetenciává vált. Szerintünk ez a fejlődés útja.

CSAPATUNK

00IMG_0714
Bartók Boróka
projektkoordinátor
Muraközi Zsóka
operatív igazgató
Irimiás_Olga
Irimiás Olga
projektkoordinátor
Kisgyura Eszter
MIRA projektkoordinátor
Nataliia Savchenko
interkulturális mediátor
Klausz Péter
projektkoordinátor
Kovács Ágnes
projektkoordinátor
Pataki Teréz
Pataki Teréz
szakmai vezető
Végh Anna Panni
szakmai vezető
Sayed Reza Mustafa
interkulturális mediátor
00IMG_0735
Szántó Diana
Az Alapítvány elnöke
Tóth Adrienn
adminisztratív asszisztens
Hajdú Gabriella
projektkoordinátor

global pluralism award

Az Artemisszió Alapítványt 2019-ben a Global Pluralism Award 10 döntőse közé választották.

A Díjjal világszerte olyan szervezetek, személyek és kormányok kiemelkedő teljesítményét ismerik el, amelyek példát mutatnak a társadalmi és kulturális sokféleséggel való békés és eredményes együttélésről. 2019-ben a Global Centre for Pluralismhoz 74 országból több mint 500 jelölés érkezett be.

„A döntősök az emberiség legjavát testesítik meg és a gyűlölet, valamint a közösségekben világszerte tapasztalható növekvő széthúzás,” – mondta őnagyméltósága Joe Clarck, Kanada korábbi miniszterelnöke és az esküdtszék elnöke. „A pluralizmus hangsúlyozása fontosabb, mint valaha, mivel a különbözőség társadalmi elfogadása – amely csak napjainkban vált elterjedté – jelenleg sok régióban veszélyben van.”

A 2019-es döntősök, akik Kanadából, az Egyesült Államokból, Libanonból, Magyarországról, Ghánából, Franciaországból, Bangladesből, Afganisztánból, Mianmarból és számos volt jugoszláv tagállamból származnak, alapvetően járulnak hozzá a pluralizmushoz, főként a békét építve, a művészeteken és az oktatáson keresztül, a társadalmi kohézió megteremtésével, valamint a menekültek és bevándorlók integrációjával.